A photo of the EyeSeeCam vHIT from Interacoustics
A software screen

EyeSeeCam vHIT

تست ایمپالس ویدیوئی سر (vHIT)

تست ایمپالس ویدیوئی سر (vHIT) که به عنوان تست تکان سر نیز شناخته می شود، یک ابزار بالینی قدرتمند برای ارزیابی عملکرد دهلیز است. EyeSeeCam vHIT اندازه گیری سریع و عینی رفلکس دهلیزی- چشمی (VOR) را فراهم می کند. این تست بیماران مبتلا به گیجی را به طور کارآمد ارزیابی می کند و تعیین می کند که آیا سرگیجه به اختلال دهلیزی مربوط است یا خیر.

ایمپالس های سر را عینی انجام دهید

EyeSeeCam vHIT دارای یک راهنمای آسان برای اطلاع از انجام صحیح تکانه های سر که 150-300 درجه در ثانیه است به شما می دهد. بازخورد اینکه آیا ایمپالس های سر در این محدوده است یا خیر، توسط یک منطقه سایه دار نمایش داده می شود. ایمپالس های سر در ناحیه سایه دار دارای صدای "دینگ"و یک علامت تیک سبز است. ایمپالس های سر در خارج از ناحیه سایه دار با صدای "دانگ" و علامت ضربدری قرمز مشخص می شود.

مزایای تست ایمپالس ویدیوئی سر (vHIT)

ساکادهای پنهان بدون سخت افزار و نرم افزار تست ایمپالس ویدیوئی سر (vHIT) قابل مشاهده نیستند. بنابراین، آزمایش تست ایمپالس سر کلینیکال (cHIT) فقط قادر به شناسایی ساکادهای آشکار است. ساکادهای پنهان حرکات غیرطبیعی چشم هستند که در طی حرکت دادن سر رخ می دهد و با چشم غیرمسلح قابل رویت نیستند. EyeSeeCam vHIT قادر به ضبط و اندازه گیری این حرکات چشم است و خطای منفی کاذب را از بین می برد.

ارزیابی کاملی از عملکرد مجاری نیم دایره ای

از EyeSeeCam vHIT می توان برای اندازه گیری و نمایش بهره رفلکس دهلیزی- چشمی (VOR) برای هر شش کانال نیم دایره استفاده کرد. کانال های عمودی با نگاه بیمار به هدف بینایی مقابل و ایمپالس سر بیمار در محور های 45 درجه آزمایش می شوند. نمودار های قطبی در نرم افزار وجود دارد که شما را راهنمایی می کند و بازخورد می دهد تا مطمئن شوید در محور صحیح سر را ایمپالس داده اید.

سالم

تست ایمپالس ویدیوئی سر (vHIT) اندازه گیری رفلکس دهلیزی- چشمی (VOR) بیمار است. فرد با عملکرد دهلیزی سالم می تواند در حین حرکت سر چشم های خود را روی هدف ثابت متمرکز کند.

بیمار

در بیماران مبتلا به اختلال دهلیزی، چشم با حرکت سر حرکت می کند. این امر نیاز به یک حرکت اصلاحی چشم به سمت هدف دارد که به عنوان ساکاد جبرانی شناخته می شود.

گاگل تست ایمپالس سر

عینک مخصوص با در نظر گرفتن تست ایمپالس سر طراحی شده است. طراحی سبک و غیر لغزنده آن در به حداقل رساندن خطاهای ناشی از لغزش عینک کمک می کند. مناسب بودن عینک امکان آزمایش بر روی کودکان و بزرگسال را میسر می کند.

طراحی کاربر پسند

هیچ سخت افزار اضافی مورد نیاز نیست، زیرا عینک از طریق USB به کامپیوتر متصل می شود. علاوه بر این، عینک دارای یک لوله سیلیکونی قابل تمیز کردن است. تمیز کردن سطح آن به راحتی و با دستمال مرطوب ممکن است.

اندازه گیری VOR با استاندارد طلایی

EyeSeeCam vHIT بهره لحظه ای در 40 ، 60 و 80 میلی ثانیه را نمایش می دهد. این مانع از این می شود که ساکادهای پنهان و آشکار نتایج آزمایش شما را متاثر کنند. این نرم افزار همچنین رگرسیون سرعت و میانگین 0-100 میلی ثانیه را ترسیم می کند. این امر به ویژه در موارد بروز آرتیفکت بسیار مفید است، زیرا یک اندازه گیری متوسط از بهره VOR را ارائه می دهد.

هیچ داده ای را از دست نمی دهید

بعد از اینکه تست ایمپالس ویدیوئی سر (vHIT) را به پایان رساندید، بهره لحظه ای در فواصل زمانی مختلف همراه با رگرسیون (میانگین) بهره رسم می شود. شما می توانید تمام داده های جمع آوری شده را در جداول عددی با مقادیری که به راحتی استخراج می شوند، پرینت کرده یا ویرایش کنید.

ردیابی منحصر به فرد حرکات چشم و سر

این عینک دارای یک واحد اندازه گیری اینرسی (IMU) داخلی است که ارزیابی دقیق حرکات سر را در تمام محورها امکان پذیر می کند. ضمنا این عینک دارای یک دوربین توپی قابل تعویض برای آزمایش هر دو چشم است. این دوربین با سرعت 220 هرتز برای ردیابی چشم و ثبت دقیق ساکادها مناسب است. علاوه بر این، این عینک دارای تثبیت کننده دوربین برای تصاویر با ثبات تر است. تثبیت کننده هنگام انجام تکان های عمودی سر، نوسانات را کاهش می دهند.

آکادمی

آخرین پیشرفت های علمی در حوزه شنوایی و تعادل ارائه شده توسط کارشناسان معتبر بین المللی ما را ببینید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات متنوع تشخیصی و توانبخشی ما، با شرکت آلتون شنوا نماینده انحصاری کمپانی اینتراکوستیک در ایران تماس بگیرید.
تمامی حقوق برای شرکت آلتون شنوا محفوظ است.